Výklad karet

OSHO – ZEN – TAROT

Tarot existuje už tisíce let, od dob starého Egypta nebo snad ještě déle. První známé užití tarotu pochází ze středověku. Obrazy tarotu byly v té době používány jako jazyk předávání tajného učení středověkých mystických škol. Postupem času bylo užití tarotu různé, byl to nástroj k předpovídání budoucnosti, osvícená salonní hra, způsob, jak uchopit neviděné, okultní zdroj informací a tak podobně.

Osho Zen Tarot docela určitě není tradiční v tom smyslu, že by šlo o hru s předvídáním něčeho. Je to transcendentální zenová hra, která nastavuje zrcadlo okamžiku, a bez váhání ukazuje, co se děje tady a teď, aniž by soudila či srovnávala. Tato hra je něco jako budíček, probouzející citlivost, intuici, soucit, vnímavost a odvahu k sobě samému.

“Na buddhu nemá nikdo monopol ani vlastnická práva. Je to ta nejniternější bytost v každém z nás. Abys byl buddhou, nemusíš být buddhistou. Být buddhou přesahuje všechny náboženské koncepty, je to právo, se kterým se každý narodil. Přesvědčte ho, ať jde po cestě s vámi, každý den, tak, aby se všechno ve vašem životě stalo meditací, modlitbou, krásou, blahořečením.”                                                        OSHO: No Mind: The Flowers Of Eternity

Hledáte-li sebe, svoji úlohu, roli a zásluhu na svém životě, silné stránky, které posilovat a slabé, které měnit, pak jste správně.

Hledáte-li zkratku, výmluvu, pouťovou atrakci nebo se staráte o co vám nepřísluší, obraťte se prosím na někoho jiného.

                                                                                                                                      miceva